Seuran puheenjohtajan puhe ja kauden 2020-2021 palkitut
Hämeenkyrön HokkaritJulkaistu: 08.06.2021 00.00

Seuran puheenjohtajan puhe ja kauden 2020-2021 palkitut


Hokkareiden kausi 2020-2021 on tullut päätökseen. Päättynyt kausi oli meille kaikkien muiden Hämeen alueen seurojen tapaan haasteellinen, johtuen koronapandemiasta. Toimintatilastoissa erilaajuiset rajoitukset toki näkyivät, mutta kaikesta huolimatta junioreiden määrä seurassa kasvoi ja joukkueiden kehityskaari kaikilla mittareilla osoittaa selvästi ylöspäin. Hokkarit ovatkin ottamassa oikeita kehitysaskelia eteenpäin. Hyvä Hokkarit!!

"Tulevaan kauteen valmistautuminen on käynnistynyt ja uskomme vahvasti, että ensi kaudesta tulee edellistä parempi." puheenjohtaja Tuomas Kannosto linjaa. Seuran seuraavat kehitysaskeleet kannattaakin kuunnella oheiselta videolta. Hienoja juttuja on käynnistymässä seurassa.

Päättäjäiset valitettavasti viime kevään tapaan jää järjestämättä, mutta tämä ei kuitenkaan saa himmentää tunnelmia. Hokkarit palkitsee tutusti kauden onnistujia ja palkintojen saajat julkaistaan videolla. Lämpimät onnittelu palkituille!!

Palkitut:

Kiekkokoulu: kaikki palkitaan mitaleilla

U8: Jere Hämäläinen ja Miro Luomahaara

U9: Aarni Zahartsenko ja Niko Tuurala

U10: Niilo Rebane ja Elias Iltanen

U11: Tuure Pylsy ja Ami Vuorinen

U12: Tuomas Vierula ja Miska Malinen

U13: Matias Sipiläinen ja Jaakko Naskali

U15: Ewald Kivimäki ja Jesse Kaipila

U19: Tuomas Leppänen ja Leevi Kallio

M2: Tomi Alatalo

Edustus: Harri Nurminen

Kauden pelaaja: Eemeli Silvas

Kauden toimihenkilö: Pasi Harsu

Kauden joukkue: Leijonakiekkokoulu